سن امید به زندگی در زنان بیشتر است یا مردان؟ – طرح مذهبی

خبرگزاری تسنیم: محمد اساعیل مطلق امروز در همایش جمعیت و پیامدهای تک فرزندی بر سلامت خانواده اظهار داشت: از 14 بند سیاست‌های کلی جمعیت مقام معظم رهبری،  پنج بند آن به وزارت بهداشت ابلاغ شده که در این رابطه وزارت بهداشت به دولت، مجلس و قوه قضائیه پاسخگو است
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه امید به زندگی در ایران قبل انقلاب 54 سال بوده است، عنوان کرد: اکنون امید به زندگی در کشور برای زنان 74 سال و برای آقایان 72.8 سال است.

مطلق افزایش میزان باروری در پنج سال گذشته را نشان‌دهنده اجرایی شدن سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری توسط خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: سال 62 میزان باروری کلی در کشور 6.8 بود و در سال 89 به 1.8 کاهش یافت و در حال حاضر میزان آن در کشور دو است.

خبرگزاری تسنیم: محمد اساعیل مطلق امروز در همایش جمعیت و پیامدهای تک فرزندی بر سلامت خانواده اظهار داشت: از 14 بند سیاست‌های کلی جمعیت مقام معظم رهبری،  پنج بند آن به وزارت بهداشت ابلاغ شده که در این رابطه وزارت بهداشت به دولت، مجلس و قوه قضائیه پاسخگو است.
وی با اشاره به اینکه میزان باروری کشور در حال حاضر دو است، ابراز کرد: کشورهای آمریکا و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که توانسته‌اند میزان باروری خود را به 2.1 برسانند.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با بیان اینکه بررسی‌های انجام شده از سال 86 تا 95 نشان از سیر نزولی ازدواج و افزایش طلاق دارند، عنوان کرد: تعداد ازدواج‌های استان زنجان در سال 91 از یک هزار و 969 طلاق به 2 هزار و 256 مورد در سال 95 افزایش یافته که با توجه به اینکه زنجان شهر شور و شعور حسینی است آمار طلاق آن باید کاهش یابد.

وی افزایش میانگین سن ازدواج در پنج سال گذشته و کاهش تعداد ازدواج‌ها در کشور را از عوامل موثر بر کاهش نرخ کشور برشمرد و گفت: روند افزایشی طلاق و آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد نرخ باروری در کشور را کاهش داده است.

وی از سیاست‌های کلی جمعیت به رفع موانع ازدواج و بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری اشاره کرد و گفت: زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی رایگان است و برنامه‌ریزی‌هایی در بحث پیشگیری از ناباروری در مناطق کم‌برخوردار انجام شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *