دستگیری شکارچی قوچ آبستن بعد از 7سال – طرح مذهبی

خبرگزاری ایرنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز گفت: شکارچی متخلفی که در سال 89 در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق این شهرستان اقدام به شکار قوچ و میش آبستن وحشی کرده بود، دستگیر و روانه زندان شد
شهرستان سقز در 200 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

وی اظهار کرد: در دادگاه تجدید نظر نیز این شکارچی متخلف با اثبات جرم، به پرداخت جزای نقدی و 18 ماه حبس محکوم شد و با تور هوایی اهواز همکاری پاسگاه انتظامی سُنته دستگیر و روانه زندان شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت: منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز بیش از 40 هزار هکتار مساحت دارد و در آن انواع حیوانات از جمله قوچ و میش و انواع پرندگان بومی و مهاجر زیست می کند.

زندگی قوچ و میش به صورت اجتماعی بوده و روزگرد است، معمولاً میش ها، بره ها و نرهای جوان با هم و جدا از گله قوچ های مسن مشاهده می شوند.

به گفته وی تور یزد نوروز 97 تصاویری از این متخلف توسط دوستداران محیط زیست هنگام سلاخی این وحوش تحویل محیط زیست داده شده بود.

حس بویایی و بینایی بسیار قوی دارند و در مواقع خطر صدای فیش مانندی سَر می دهند و با سرعت زیاد در تپه و ماهورها فرار می کنند.

رسول حاجی اسماعیل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این متخلف که در سال 89 از روی عکس شناسایی شده بود، اقدام به کشتار یک راس قوچ و یک راس میش آبستن چارتر مشهد با 2 بره کرده بود، با همکاری نیروی انتظامی دستگیر شد.

خبرگزاری ایرنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز گفت: شکارچی متخلفی که در سال 89 در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق این شهرستان اقدام به شکار قوچ و میش آبستن وحشی کرده بود، دستگیر و روانه زندان شد.

وی اضافه کرد: پرونده تخلف برای این شکارچی در سال 89 تشکیل شد، اما به علت اعتراض وی به رای صادره، پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع قیمت تور تایلند و پس از بررسی های کارشناسان قضایی برای تجدید نظر ارسال شد.

دوره آبستنی میش ها در حدود 165 روز است و معمولاً یک تا 2 بره می زایند، بره پس از 2 روز به دنبال مادر دیده می شود، حدود چهار ماه شیر می خورد و در 1.5 سالگی به سن بلوغ می رسد. طول عمر قوچ و میش حدود 14 سال است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *