تکذیب شایعه کشته شدن «مار دست‌ و پا دار» – طرح مذهبی

خبرگزاری ایسنا: به دنبال انتشار مطلبی مبنی بر کشته شدن “مار دست و پا دار” در یکی از بخش‌های شهرستان جهرم، رئیس اداره‌ی محیط زیست شهرستان این خبر را تکذیب کرد
وی در عین‌حال لزوم انجام تحقیق در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و گفت: کارشناسان محیط زیست در حال بررسی دقیق‌تر موضوع هستند.

فسیل یاد شده مربوط به یک مار ۲۰ سانتی‌متری بود که چهار دست و پا (دو تا در جلو و دو تا در عقب اندام) تور اصفهان هوایی و ۵ انگشت نوک تیز دارد.

روز جمعه 3 شهریور برخی منابع خبری، مبنی بر کشته‌شدن مار چهارپا در روستای نوداد، بخش سیمکان شهرستان جهرم را منتشر کردند.

براساس این گزارش، مردادماه سال۹۴ نیز فسیل یک مار چهاردست و پا توسط گروهی از محققان در برزیل کشف شده بود.

 کارشناسان طراحی معتقد هستند عکس منتشر شده در خصوص این خبر، فتوشاپی است.

رئیس اداره‌ محیط زیست جهرم تصریح کرد: ما گروه‌های تور تبریز هوایی محیط زیست فراوان فعالی در شهرستان داریم که در صورت وقوع چنین مواردی آن را گزارش یا مستنداتی ارائه می‌کنند.

خبرگزاری ایسنا: به دنبال انتشار مطلبی مبنی بر کشته شدن “مار دست و پا دار” در یکی از بخش‌های شهرستان جهرم، رئیس اداره‌ی محیط زیست شهرستان این خبر را تکذیب کرد.
سلطانی در گفت و گویی گفت: انتشار چنین مطلبی را شیطنت برخی رسانه‌ها می‌دانیم که به دنبال جذب مخاطب بیشتری هستند.

 تصویر تور هوایی کیش مشابهی نیز در ماه‌های اخیر توسط سایت سرگرمی محیط زیست منتشر شده بود.

در خبر منتشره ادعا شده که همراه با یک تصویر بود، با استناد به اظهارات اهالی ادعا شده بود مار یاد شده که به دلیل وحشت مردم روستای نوداد کشته شده، حدود 50 تا 60 سانتی متر طول داشته است.

یک کارشناس طراحی تاکید دارد که اگر با دقت به دو پای مار در تصویر منتشر دقت شود، هر دو یکی و سر مار مد نظر در تصویر منتشره متعلق تور اردبیل زمینی به مار جعفری و دم آن متعلق به مارهای از نوع مار زنگی است.

این گونه مار  بین ۱۰۰تا ۱۴۶میلیون سال پیش زندگی می‌کرده است .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *