Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید حسینعلی عالی

۱ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید حسینعلی عالی

شهید عالی که اوایل پیروزی انقلاب یک نوجوان فعال و شجاع بود وقتی که به خاطر سن کمش نمی تواند به جبهه برود سعی می کند با فعالیتهای جهادی در آن منطقه و حضور مستمر و فعال در بسیج وظیفه اش را در مقابل امام و انقلاب انجام بدهد بالأخره آقا حسینعلی که هنوز ۱۴ سالش تمام نشده بود با تلاش و پیگیری زیاد خودش را به جبهه می رساند و کنار رزمنده های غیور لشکر ۴۱ ثار الله مشغول دفاع از میهن اسلامیش می شود.سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید حسینعلی عالی

سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید حسینعلی عالی

با آسمانی ها…

امروز می خواهیم برویم با هم مهمان شهیدی بشویم که توانست زمین را به آسمان وصل کند. شهیدی که عروج غریبانه اش او را اوج عرفان و مقام عند ربهم یرزقون رساند. شهید ورزشکاری که بدن مطهرش را فرش رزمنده ها کرد تا با رد شدن از روی بدنش خط دشمن را بشکنند و به دنیا نشان بدهند بچه شیعه بن بست ندارد و حاضر است برای دفاع از دین و میهن اسلامیش از جانش هم بگذرد. در ادامه بیشتر با شهید نوجوان زابلی حسینعلی عالی آشنا شوید.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام


سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی

۳۰ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی

شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی در بیست و نهم دی ماه ۹۲ همزمان با سالروز میلاد پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی

سرگذشت هایی ویژه از شهدا| شهید مدافع حرم محمودرضا بیضایی

بسم الله الله الرحمن الرحیم

باید به خودمان بقبولانیم که در این زمان به دنیا آمده ایم و شیعه هم به دنیا آمده ایم که مؤثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این همراه با تحمل مشکلات، مصائب، سختیها، غربتها و دوریها است و جز با فدا شدن حقیقتا محقق نمی شود. این قسمتی از آخرین نامه ی شهیدی است از جنس نور برای خانمش. شهیدی که افق دیدش به بلندای همت و ایمانش بود. شهید ورزشکار مدافع حرم محمود رضا بیضایی. شهیدی که خودش را، زمانش را، وظیفه اش را به خوبی شناخته بود و در کارش کم نمیگذاشت. وقتی وارد ورزش کاراته شد توانست خود را به مسابقات چهارجانبه ی بین المللی تبریز برساند و قهرمان شود. همت والا و استقامت محمودرضا نشأت گرفته از بینشی بود که خودش می گوید یک روز که حاج قاسم سلیمانی این کوه استقامت و مهربانی آمده بود پیش ما من برای رزمنده ها صحبت می کردم گفتم بچه ها! من اینطور فهمیدم که خداوند شهادت را به کسانی می دهد که پرکارند و شهدای ما غالبا اینطور بودند. بعد میگوید حاج قاسم این حرف را تأیید کرده بود وگفته بود بله همینطور است. مادر شهید می گوید وقتی زلزله ی رودبار اتفاق افتاد محمود رضا نه سالش بود تا خبر زلزله پخش شد دیدم پسرم سریع آمد خانه و گفت مامان! چیزی بده تا برای کمک به زلزله زده ها ببرم. به گفتند صبر کن شب بابات بیاد ازش پول می گیریم، محمودرضا گفت نه مامان، تا شب دیره باید زود بجنبیم آخه اونا الان هیچی ندارند. یه پتوی نویی که داشتیم برداشت برد داد برای زلزله زده ها. رفقا! این خاطره مصداق همان آیه ی شریفه است که می فرماید و سارعوا الی مغفره من ربکم یعنی در کار خیر سرعت بگیرید. جای دیگر می فرماید لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون یعنی اگر می خواهید جزء ابرار و خوبها بشوید از چیزهایی که دوستشون دارید انفاق کنید. خانم شهید می گوید دفعه ی آخری هم که می خواست سوریه برود گفت من این دفعه در راه خدا از کوثرم گذشتم. آخه محمودرضا خیلی دخترش کوثر را دوست داشت ولی به خاطر سه ساله ی اباعبدالله الحسین از کوثرش هم گذشت شهید محمود رضا بیضایی که اسم جهادی خودش را حسین نصرتی گذاشته بود می گفت این اسم را از ندای هل من ناصر ینصرنی مولایم حسین علیه السلام گرفته ام. تا لبیکی باشد به این ندای آقام. شهید بیضایی. جبهه سوریه را خط مقدم نبرد حق و باطل می دانست برای همین باتأکید به اینکه این خاکریز نباید فرو بریزد و از بین برود در یکی از نوشته هایش می نویسد تمام دنیا جمع شده اند، تمام استکبار، کفار، صهیونیستها، مدعیان اسلام آمریکایی، وهابیون آدم کش همه و همه جبهه ی واحدی تشکیل داده اند و هدف اصلیشان شکست اسلام حقیقی و عاشورایی و رهبری ایران و شکست نهضت زمینه سازان ظهور است و بس. یکی از رفقایش میگوید قبل از آخرین اعزامش به من می گفت این سفر دیگر برگشتی ندارد. بالاخره عصر ۲۹ دی سال ۹۲ با پرکاری و تلاش توانست خودش را به قافله ی حضرت زینب سلام الله علیها و شهدای مدافع حرم برساند و بالاخره به آرزویش برسد.

شادی روحشان صلوات

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام


گزارش بازدید از موکب های مراسمات اربعین

۳۰ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


گزارش بازدید از موکب های مراسمات اربعین

به لطف الهی دیروز و امروز از موکب های ذیل الذکر بازدید بعمل آمده و مذاکرات لازم انجام شد: موکب مرکزی مراسمات در صحن فاطمه الزهرا سلام الله علیها و احباب الرضا علیه السلام در مسجد و ورزشگاه شهید حکیم و موکب فاطمه الزهرا سلام الله علیها تهران در شارع امیرالمومنین علیه السلام نجف اشرف.گزارش بازدید از موکب های مراسمات اربعین

گزارش بازدید از موکب های مراسمات اربعین

الحسین یجمعنا
به لطف الهی دیروز و امروز از موکب های ذیل الذکر بازدید بعمل آمده و مذاکرات لازم انجام شد:
موکب مرکزی مراسمات در صحن فاطمه الزهرا سلام الله علیها و احباب الرضا علیه السلام در مسجد و ورزشگاه شهید حکیم و موکب فاطمه الزهرا سلام الله علیها تهران در شارع امیرالمومنین علیه السلام نجف اشرف. و عمودهای ۲۸۵، ۷ ۷۰، ۷۸۰، ۸۲۸، ۹۰۷، ۹۳۲، ۱۱۲۰ در مسیر نجف کربلا و موکب احمد بن موسی علیه السلام در کربلا و موکب فاطمه الزهرا مستقر در ورزشگاه المپیک‌ کربلا لازم به ذکر است در این بازدیدها حسینیه ها، صوت و امکانات موکب ها و مشکلات برگزاری مراسمات مورد بررسی قرار گرفت.
کمیته مراسمات اربعین

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام


وضایف منتظران در ادعیه منسوب به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

۳۰ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


وضایف منتظران در ادعیه منسوب به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

وضایف منتظران در ادعیه منسوب به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

از دعاهای منسوب به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف دعای معروف «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِیقَ الطَّاعَهِ» است که به زیبایی هر چه تمام و در فرازهایی کوتاه وظایف منتظران از اقشار و صنوف مختلف را بیان کرده و راه و رسم زندگی به سبک انتظار را نشان می دهد.

از این رو، در سلسله مطالبی شرح فرازهای نورانی و ژرف این دعا مرور می شود:

در ادامه دعا حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: «و عِرفانَ الحُرمَه؛ و شناختن آنچه حرمتش لازم  است روزیمان کن»

«شناخت محرّمات الهی» صفت دیگری است که استاد جوادی آملی لازم می داند، درونی شود: «ترک معاصی، شدنی نیست مگر با شناخت چیزهایی که خداوند سبحان با حکمت بالغه اش بر بندگانش حرام کرده است. و چون حرام یعنی آنچه دریدن پرده آن روا نیست خواه آن چیز، حق باشد یا دین و یا قانون و یا … منتظری که محرمات الهی را نشناسد و حریم آن را پاس ندارد. چه بسا به شکستن حریم آن ها گرفتار آید، از این رو شناختن محرمات الهی ضروری است: و عرفان الحرُمه»[۱]

دوری از معصیت، محقق نمی‌شود مگر با شناخت حرام‌ها و حرمت یعنی آنچه از حقوق خدا که انجام دادن آن واجب باشد یا حقی که نپذیرفتن و شکستن آن حرام باشد.

در فرهنگ دینی برای همه کس و همه چیز حریم و حرمتی قرار داده شده که رعایت آن حرمت‌ها بر همگان واجب است. «و هر کس حرمات را بزرگ دارد، نزد پروردگارش برای او بهتر است»[۲] حرمت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم، حرمت آل رسول مخصوصا در زمان ما آخرین بازمانده از آل رسول، حضرت مهدی علیه السلام و حرمت قرآن، حرمت کعبه و حرمت مومن که در روایات نیز مورد اشاره قرار گرفته‌اند، از بزرگترین حریم‌ها هستند.

با حفظ این حدود حرمت‌هاست که شخص منتظر صلاحیت پیش روی در جاده انتظار را پیدا می‌کند و لحظه به لحظه به ولی خدا نزدیک‌تر می‌شود.

و به هوش باشیم که دشمن مکار، گام‌های تزویرش را برای حرمت‌شکنی‌ها برداشته است و به دنبال حتک حرمت نقشه‌ای بلند بالا را طراحی نموده است. از کاریکاتور‌هایی شخصیت‌های مذهبی گرفته تا سرودن ترانه هایی که به نحوی اشاره به شکستن حرمت‌ها دارد.

سپس حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: «و أکرِمنا بِالهُدی وَ إستِقامَه؛ وما را به راهنمایی و پایداری گرامی دار»

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در مورد وظایف شخصی منتظران می فرماید: «انسانی که در انتظار کریم ترین انسان های عصرش به سر می برد، بایسته است که از خداوند کریم اعطا و ازدیاد و حفظ کرامت خود را در اسباب کرامت طلب کند و خویش هم در تحقق آن خواسته از پای ننشیند.

أ. درخواست هدایت تکوینی خاص: آنچه مایه کرامت جان آدمی است، هدایت یافتن به نور دین الهی و حفظ تقوا است. آنان که به مسیر اطاعت او هدایت نشوند، در سیاهی جهالت ها و انحرافا ها سرگردان و از کرامت الهی انسان محروم خواهند شد. بر انسان متنظر است که با تلاش علمی و جهد علمی، زمینه افاضه هدایت تکوین را در خویش هر لحظه پرورش دهد: و اکرمنا بالهُدی.

ب. درخواست استقامت در مسیر هدایت: بسا کسانی که از هدایت الهی بهره مندند؛ امّا پس از اندک زمانی با غفلت از حق و روی آوردن به اهوا و امیال خویش از جاده هدایت به بیراهه ضلالت افتادند و نور هدایتشان را در شب دیجور گمراهی خاموش کردند، پس بر منتظران راستین بایسته است که در مسیر هدایتی که خدای سبحان آن ها را به آن رهنمون شده است استقامت ورزند و با تمسّک به علم و ایمان از هر اعوجاجی دوری جویند تا مشمول هدایت های برتر که محصول استقامت در مسیر هدایت است باشند: و الاستقامه»[۳]

کرامت، صفتی برازنده برای انسان است که در قران کریم به آن اشاره شده است. «لقد کرّمنا بنی آدم»[۴] ما بنی آدم را گرامی داشتیم. اما راه رسیدن به کرامت، هدایت و استقامت است که این دو رهنمون انسان به سحت تقوا شده انسان را گرامی‌ترین افراد در نزد پروردگار معرفی می‌نمایند. «همانا گرامی‌ترین شما نزد خدا، با تقوا‌ترین شماست»[۵]

خدایی که کریم است و رسولانی کریم فرستاده است و به همراه آخرین رسولان، کتابی کریم را نازل فرموده راه دست‌یابی به کرامت حقیقی را ارتباط بیشتر انسان با کریمان داشته است.

«هدایت» کلید اول کرامت: آن‌چه مایه کرامت جان آدمی است، هدایت یافتن به نور دین الهی و حفظ تقوا است. بر انسان منتظر است که با تلاش علمی و جهد علمی، زمینه افاضه هدایت خاص را در خویش پرورش دهد و فضای قلبش را بر تراوش نور هدایت آماده کند.

«استقامت در هدایت» کلید دوم کرامت: بسا افرادی که از هدایت الهی بهره‌مندند؛ اما پس از اندک زمانی با غفلت و روی آوردن به هوس‌های باطل به جاده ضلالت افتاده نور هدایت را از دست می‌دهند. انسان منتظر برای تداوم هدایتش، نیازمند استقامت است تا مشمول هدایت‌های برتر از محصول استقامت است شود. «به یقین کسانی که گفتند: پروردگار ما خداوند یگانه است سپس استقامت ورزید، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که نترسید و غمگین مباشید و بشارت باد به شما به آن بهستی که به شما وعده داده شده است».

پی نوشت ها:

[۱]. امام مهدی علیه السلام موجود موعود، ص۲۰۱؛

[۲] . و من یعظم حرمات الله فهو خیر له عند ربه. حج، ۳۰؛

[۳]. امام مهدی علیه السلام موجود موعود، ص۲۰۲؛

[۴] . اسراء، ۷۰؛

[۵] . ان اکرمکم عند الله اتقاکم؛

[۵] . فصلت، ۳۰٫

منبع: مرکز تخصصی مهدویت

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام


اصلی ترین دلایل غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

۲۹ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


اصلی ترین دلایل غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

اصلی ترین دلایل غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

بنابر تصریح روایات و نقل بزرگان غیبت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و کوتاه شدن دست مردم به ویژه شیعه از دامان ایشان دلایل متعددی دارد که به برخی از آنها اشاره می شود.

۳۱۳ نفر نیستند

یکی از دلایل غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه نبود آن ۳۱۳ یار واقعی است و دلیل دیگر اینکه امام صادق علیه السلام از پدر بزرگوارش امام باقر علیه السلام نقل کرده اند که خود آن حضرت علیه السلام فرمود: «هر گاه قائم ما قیام کند (در توجیه علت غیبت طولانی خود) برای مردم این آیه شریفه را تلاوت می کند.

«ففررت منکم لما …» (شعراء، ۲۱) چون از شما بر خود نگران بودم از شما دوری گزیدم تا اینکه خداوند بزرگ مرا مقام فرامانروایی و حکومت عطا فرمود».۱

امتحان الهی

در علت غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در روایتی امام صادق علیه السلام به زراره می فرمایند: « … دو سال پیش از فوت پدرش متولد شد و اوست منتظر مگر اینکه خداوند دوست دارد که شیعه را امتحان کند پس در آن هنگام است که توهم اهل باطل آغاز شود …».۲

سرّی بزرگ

عبدالله بن فضل می گوید: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود: «برای صاحب این امر ناگزیر غیبتی است که اهل باطل را به شک می اندازد.

پرسیدم: فدایت گردم چرا؟ فرمود: «به خاطر چیزی که ما مجاز به کشف آن برای شما نیستیم.»

پرسیدم: راز غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف چیست؟

فرمود: «فلسفه غیبت امام عجل الله تعالی فرجه الشریف همچون غیبت حجت های گذشته الهی است و راز غیبت وی آشکار نمی شود مگر پس از ظهور آن حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف، چنان که راز اقدامات خضر علیه السلام یعنی شکستن کشتی و کشتن آن پسربچه، ساختن دیوار، برای موسی علیه السلام روشن نشد مگر زمان جدا شدن آن دو از یکدیگر.

ای پسر فضل! این موضوع یکی از دستورات الهی و سری از اسرار خدا و غیبی از غیب های اوست … و هر گاه خداوند را حکیم دانستیم باید تمام افعال او را حکیمانه بدانیم گرچه راز آن بر ما روشن نباشد.»۳

پی نوشت ها:

۱-بحارالانوار، ج۵۲، ص۲۸۱؛

۲-کافی، ج۱، ص۳۳۷؛

۳- بحارالانوار، ج۵۲، ص۹۱٫

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام


فایل های صوتی کتاب شعر در طلب خون تو | ویژه اربعین ۹۷ 

۲۹ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *