پروازهای ایران به عراق از سرگرفته شد + فوت ۷۲۸ نفر به دلیل غرق شدگی – طرح مذهبی

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: پروازهای ایران به بغداد و نجف از سر گرفته شده است
به گزارش ایسنا، به دلیل افزایش گرد و غبار و کاهش قابل توجه دید افقی در فرودگاه‌های بغداد و نجف پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی از صبح امروز متوقف شده بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از مسافران پروازهای بغداد و نجف خواست با هماهنگی با شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مربوطه شرایط را برای حضور در فرودگاه و انجام پرواز نهایی کرده و سپس به سمت مقصد حرکت کنند.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: پروازهای ایران به بغداد و نجف از سر گرفته شده است.
به گفته وی، در حال حاضر سطح دید افقی مورد نیاز برای خلبانان در این فرودگاه‌ها به حدی رسیده که امکان برقراری پروازها وجود خواهد داشت.

سازمان هواپیمایی کشوری ۱۳ تا ۲۳ آبان ماه را به عنوان ایام مدیریت پروازهای اربعین زائران ایرانی در نظر گرفته است و بلیت این پروازها به شکل مصوب فروخته خواهد شد.

پروازهای شرکت‌های ایرانی در حالی به مقصد نجف ادامه دارد که در طول روزهای گذشته با توجه به افزایش هزینه سوخت گیری در این فرودگاه شرکت‌های ایرانی مکاتباتی را با فرودگاه نجف آغاز کردند و حتی اعلام شده در صورت مقاومت مقامات عراقی در برابر اصلاحات مورد نیاز امکان آن وجود دارد که پروازها به مقصد نجف لغو شود.

رضا جعفرزاده اظهار کرد: با بهبود نسبی شرایط جوی در فرودگاه‌های کشور عراق بار دیگر امکان برقراری پروازهای ایران به سمت این کشور فراهم شده است.

——————-
خبرگزاری ایرنا: سازمان پزشکی قانونی از فوت ۷۲۸ تن به دلیل غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال در کشور خبر داد
در شش ماهه اول امسال ۷۲۸ تن بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶۱۸ تن مرد و ۱۱۰ نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش، طی این مدت بیشترین آمار تلفات در استان های خوزستان با ۱۱۲، مازندران با ۸۵ و فارس با ۶۳ فوتی ثبت شده است.

در شش ماهه اول امسال همچنین بیشترین متوفیات غرق‌شدگی در روخانه ها جان خود را از دست داده اند، بر اساس آمارها در این مدت ۲۲۵ تن در رودخانه ها جان خود را از دست داده‌اند؛ پس از آن دریا با ۱۱۵ (۱۰۳ نفر خارج طرح و ۱۲ نفر در محدوده مجاز)، استخرهای کشاورزی با ۷۳، کانال‌ها با ۶۶، دریاچه های مصنوعی و سد با ۵۶، استخرهای شنا با ۴۶، چاه با ۲۷، حوض و حوضچه با ۲۰ و دریاچه های طبیعی با ۸ فوتی در رتبه های بعدی آمار تلفات غرق شدگی قرار دارند. در این مدت همچنین ۹۲ تن نیز در سایر مکان ها بر اثر غرق‌شدگی جان باخته اند.

در ادامه این گزارش آمده است : آمار تلفات غرق‌شدگی در شهریور ماه امسال ۱۲۹ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش یافته است.

 در نیمه نخست سال جاری تلفات غرق‌شدگی در کشور با رشد ۱۵٫۴ درصدی مواجه بود،‌ آمار تلفات غرق‌شدگی از ۶۴۱ فوتی در نیمه اول سال گذشته (۱۳۹۵) به ۷۲۸ فوتی در شش ماهه نخست امسال رسید.

همچنین در شش ماهه نخست امسال بیشترین آمار مرگ بر اثر غرق‌شدگی با ۱۵۲ فوتی در تیر ماه و کمترین آن با ۸۳ فوتی در اردیبهشت ماه به ثبت رسیده است.

خبرگزاری ایرنا: سازمان پزشکی قانونی از فوت ۷۲۸ تن به دلیل غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال در کشور خبر داد.


اخبار مرتبط

 • ۲۰ بازیکن ونزوئلا آماده بازی با ایران می‌شوند + دریافت گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت – طرح مذهبی
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک + – طرح مذهبی
 • تکذیب خبر استیضاح وزیر آمورش و پرورش + شاید به زودی در اینستاگرام بتوانید به غیر از افراد، هشتگ ها را هم دنبال کنید – دیجیاتو – طرح مذهبی
 • تکذیب خبر استیضاح وزیر آمورش و پرورش + تکذیب خبر استیضاح وزیر آمورش و پرورش – طرح مذهبی
 • حذف چربی‌های شکمی به روش طبیعی – طرح مذهبی
 • حذف چربی‌های شکمی به روش طبیعی – طرح مذهبی
 • واژگونی مرگبار خودروی سمند در جاده گچساران + اعلام شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه – طرح مذهبی
 • دیر خوابیدن باعث پیری زودرس می‌شود – طرح مذهبی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *