پایتخت گنجایش صنایع آلاینده جدید را ندارد – طرح مذهبی

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اینکه تهران قطب درمانی ،سیاسی، اداری و آموزشی کشور است، گفت: مردم را نباید بیش از این نیازمند شهر تهران کنیم، چرا که این شهر دیگر گنجایش این بار جمعیتی و آلایندگی را ندارد
بازگیر در پایان تصریح کرد: برنامه ریزی‌ها و استقرار صنایع، معادن و مشاغل نباید به صورتی باشد که مردم را نیازمند تهران کنیم همچنین لازم است که شهرداری در توسعه دولت الکترونیک تلاش زیادی داشته باشد چراکه مانع سفرهای بین شهری می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اینکه تهران قطب درمانی ،سیاسی، اداری و آموزشی کشور است، گفت: مردم را نباید بیش از این نیازمند شهر تهران کنیم، چرا که این شهر دیگر گنجایش این بار جمعیتی و آلایندگی را ندارد.
وی افزود: گوشت قرمز – که آب‌بر است- در تهران تولید می‌شود از سوی دیگر ضایعات سوزی در این شهر انجام می‌شود بگونه‌ای که از سایر نقاط کشور ضایعاتی مانند آهن و شیشه حمل می‌شود و سوزاندن آن‌ها آلودگی در پی دارد. تراکم جمعیت نیز  بالا است و اصرار داریم همه جور صنایع در تهران مستقر باشد این در حالیست که بهتر است صنایعی که قابل استقرار در نقاط دیگر کشور هستند را در تهران مستقر نکنیم.

محمدحسین بازگیر با بیان اینکه یکی از عوامل مهمی که در مدیریت شهری به توسعه مدیریت و حفظ محیط زیست همراه با توسعه پایدار کمک می‌کند تزریق درآمدهای مستمر و پایدار به شهر است اظهار کرد: بلندمرتبه سازی و تراکم فروشی تنها جمعیت زیادی را وارد شهر می‌کند و سبب فشار به شهر می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه تهران با ۷۰۰۰ واحد درمانی، قطب درمانی کشور شده است، گفت: این شهر نه تنها قطب درمانی بلکه قطب اداری و سیاسی نیز است. بیشتر همایش‌ها و نمایشگاه‌ه‌ها در تهران برگزار می‌شود.دانشگاه‌های بسیاری در پایتخت است.

وی ادامه داد: در بسیاری از شهرهای دنیا کسب درآمد در شهر را به گونه‌ای دیگر تعریف می‌کنند. به طور مثال در شهر توکیو با استفاده از عوارض محلی درآمدی پایدار برای خود تعریف کرده‌اند ولی در کشور ما بخشی از درآمدهای شهری با تراکم فروشی تعریف می‌شود یعنی با فروش بخشی از زمین و هوای شهر درآمدزایی می‌کنیم.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه این شهر دیگر گنجایش جمعیت جدیدی را ندارد تصریح کرد: مساحت تهران حدود ۷۳۰ کیلومتر مربع  است و بیش از ۸ میلیون نفر در پایتخت زندگی می‌کنند یعنی در هر کیلومتر مربع حدود ۱۱ هزار  نفر ساکن هستند این در حالیست که تراکم در کشور ما کمتر از ۵۰ نفر است. یعنی به ازای هر کیلومتر مربع تنها ۵۰ نفر زندگی می‌کنند . در این شرایط لازم است که تعریف‌های جدیدی برای شهر تهران داشته باشیم. هر شغل و هر صنعتی نباید در تهران مستقر شود. متاسفانه اصرار داریم که تمام صنایع در شهر تهران باشد. این حالیست که با توجه به شرایط اکولوژی تهران، پایتخت دیگر گنجایش صنعت‌های آلاینده جدید را ندارد.


اخبار مرتبط

 • ۲۰ بازیکن ونزوئلا آماده بازی با ایران می‌شوند + دریافت گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت – طرح مذهبی
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک + – طرح مذهبی
 • تکذیب خبر استیضاح وزیر آمورش و پرورش + شاید به زودی در اینستاگرام بتوانید به غیر از افراد، هشتگ ها را هم دنبال کنید – دیجیاتو – طرح مذهبی
 • تکذیب خبر استیضاح وزیر آمورش و پرورش + تکذیب خبر استیضاح وزیر آمورش و پرورش – طرح مذهبی
 • حذف چربی‌های شکمی به روش طبیعی – طرح مذهبی
 • حذف چربی‌های شکمی به روش طبیعی – طرح مذهبی
 • واژگونی مرگبار خودروی سمند در جاده گچساران + اعلام شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه – طرح مذهبی
 • دیر خوابیدن باعث پیری زودرس می‌شود – طرح مذهبی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *